Blog motoryzacyjny Michała

Porady jak przyszykować samochód przed okresem zimowym

April 12th, 2016 · No Comments · Porady dla kierowców

Zimowa pogoda może okazać się ciężka dla Twego samochodu, więc dobrym pomysłem będzie przygotowanie auta do zimy. Rozsądne będzie sprawdzenie stanu technicznego pojazdu aby zweryfikować, iż będziesz przyszykowany do nowych warunków. Zamiast odkładać i wyczekiwać, aż spadnie śnieg, lepiej przyszykować auto przed czasem. Poprzez to można dokonać ważnych czynności, które poprawią Twoje bezpieczeństwo na drodze.

Płyny

Uzupełnij płyny samochodowe i utwierdź się, iż żaden z przewodów nie ma przecieków. Kup odpowiedni olej silnikowy, taki który nie zmieni swoich właściwości pod wpływem ujemnych temperatur.

Pielęgnacja z zewnątrz

Choć trzeba troszczyć się o stan mechaniczny pojazdu, należy też zadbać o wygląd zewnętrzny. Poddaj pojazd detalicznemu czyszczeniu lakieru z woskowaniem, aby chronić karoserię przed szkodliwym działaniem soli drogowej.

Światła

Dobrym pomysłem będzie precyzyjne sprawdzenie wszystkich świateł zewnętrznych czy są w dobrym stanie technicznym. Gdy popsuje się pogoda i zacznie padać deszcz, powstaje mgła bądź śnieg trzeba upewnić się, iż pojazd będzie widoczny na drodze dla innych prowadzących. W taki sposób unikniesz przykrych wypadków.

Przednia szyba

Czy wiesz, iż drobne pęknięcia na szybie można zamaskować? Teraz jest czas aby to zrobić! Zimowa pogoda może sprawić, że te małe pęknięcia się pogorszą. Lepiej jest zapobiegać i w taki sposób można zaoszczędzić spory rachunek. Upewnij się, ze wycieraczki są w dobrym stanie.

Opony

Doradzamy, by założyć opony zimowe – głównie jeśli mieszkasz na obszarach górskich. Opony zimowe działają dobrze w oblodzonych bądź zaśnieżonych warunkach. Całoroczne opony eksploatują się dość szybko, lecz również mogą stać się godne inwestycji, jeżeli tylko producent gwarantuje ich sprawne funkcjonowanie w czasie niedobrej pogody.

Spodziewam się, że te kilka punktów przypomni Ci co trzeba zrobić przed zimą.

Artykuł powstał dzięki holowanie Pyskowice

Tags: ·

No Comments so far ↓

Like gas stations in rural Texas after 10 pm, comments are closed.