Blog motoryzacyjny Michała

Rady dla młodych kierowców

April 12th, 2016 · No Comments · Porady dla kierowców

Jazda jest umiejętnością, którą trzeba opanować w możliwie najlepszy sposób, bo wiąże się to z bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu. Niedostateczne zdolności podczas jazdy skończyć się mogą śmiertelnym wypadkiem. Wszystkie kraje na całym globie mają ścisłe przepisy ruchu drogowego a każdy kierowca jest obligowany do ich przestrzegania. Zasady te stawiają za cel ochronę życia i mienia.

Podczas nauki jazdy w profesjonalnej szkole nauki jazdy kursant nauczy się podstaw kierowania pojazdem i pozna sposoby poruszania się po drodze. Pośród wszystkich pragnących otrzymać prawo jazdy dostrzec można, iż znaczna część stanowią młodzi ludzie. To często osoby niedoświadczone powodują wypadki, przyczyn może być kilka od niedostatecznych zdolności do brawury. Żeby uniknąć wypadków zapoznaj się z kilkoma wskazówkami – szczególnie jeżeli jesteś młody i ruszasz w swoją pierwszą długą podróż.

Stroń od rozpraszających Cie osób i rzeczy. Zauważyć można, iż większość wypadków zdarza się kiedy kierowca nie jest skupiony tym co dzieje się na drodze. Chwila nieuwagi jak korzystanie z telefonu komórkowego czy zmiana płyty Cd w odtwarzaczu może stać się przyczyną kolizji. Nazbyt wielu znajomych rozmawiających bardzo głośno może decentralizować prowadzącego.

Wyśpij się przed wyprawą. Jeżeli jesteś znużony bądź nie dospałeś to lepiej unikać jazdy. Przyczyną całego szeregu wypadków jest zaśnięcie kierowcy za kierownicą.

Nie powinno się kierować pojazdu po spożyciu alkoholu, doprowadzić to może do utraty kontroli nad pojazdem. Jeśli nie jesteś trzeźwy a musisz gdzieś dojechać poproś kolegę, ażeby Ci w tym pomógł.

Stroń od wszelakich innych czynności. W trakcie jazdy skupiaj się wyłącznie na tym co robisz. Nie powinno się wówczas konsumować, pić, nakładać make-up i tym podobnie. Cała Twoja koncentracja ma być skierowana na to co dzieje się na drodze.

Tekst napisany przy współpracy z assistance Wieszowa

Tags: ·

No Comments so far ↓

Like gas stations in rural Texas after 10 pm, comments are closed.