Blog motoryzacyjny Michała

Wskazówki, których trzeba przestrzegać, aby unikać kolizji

April 12th, 2016 · No Comments · Porady dla kierowców

Statystyki podkreślają, że wypadki powodują na ogół osoby młode. Kluczowym powodem jest lekkomyślność, brak szacunku do reguł i przepisów drogowych. Nie ulega najmniejszym wątpliwościom, niektóre wypadki są nieuchronne, lecz są też i takie, których można uniknąć jeśli tylko kierowca zachowa odpowiednią baczność. Wyrazistą rzeczą jest, aby każdy kierujący był postacią odpowiedzialną.

Oto kilka cennych wskazówek, które pomogą Ci w zapobieganiu poważnym kolizjom.

Miej otwarte oczy na to co dzieje się na drodze. Nie zapominaj, ze w czasie jazdy kompletna Twoja uwaga winna być zwrócona na poradzenie. Łatwo jest się rozproszyć tym co dzieje się w aucie, ale prowadzący powinien być odpowiedzialny wobec zadania prowadzenia pojazdu. Auta nie są miejscem dla czynności wielozadaniowych, wobec tego należy powstrzymać się od robienia innych rzeczy.

Unikaj dyskusji poprzez telefon w aucie. Jest to jeden z najczęstszych błędów popełnianych w czasie jazdy. Używać telefonów z funkcją głośnomówiącą, a najlepszą rzeczą jaką można zrobić to wyłączenie komórki.

Nie zmieniaj muzyki nazbyt często. Chociaż to nie wskazane, aby w samochodzie słuchać muzyki w trakcie jazdy to nikt do tego się nie stosuje. Jeśli już korzystasz z radia, nie zajmuj się nim nazbyt często. Przygotuj listę ukochanych utworów, nagraj ją na płytę i trzymaj na boku do powszedniego użytku.

W żadnym razie nie pij alkoholu w aucie. W ten sposób dochodzi do całego szeregu wypadków. Nie tylko niesie to za sobą sporo zagrożeń, ale można również stracić prawo jazdy. Jeżeli już musisz pić skorzystać z transportu publicznego.

Bierz pod uwagę ograniczenie prędkości. Wszyscy wiemy, iż samochód podróżujący z duża prędkością wzmaga ryzyko wypadków, wobec tego trzeba zawsze przestrzegać ograniczeń prędkości.

Artykuł powstał przy współpracy z laweta Tarnowskie Góry

Tags: ·

No Comments so far ↓

Like gas stations in rural Texas after 10 pm, comments are closed.